באזור התעשייה בכרמיאל כ-150 חברות תעשייה בתחומים מגוונים: ביוטכנולוגיה, תוכנה, תעשיה מסורתית, הרכבות אלקטרוניקה, מוצרי תעופה, חברות ביטחוניות ואזרחיות. בעיר מוקמת בימים אלו  מנהלת תעשייה בראשות ראש העיר ומנכ"ל החברה הכלכלית וצוותו.

תפקיד המנהלת: לרכז את כל פעילות העירייה והחברה הכלכלית וגופים אזוריים וממשלתיים אל מול התעשיינים ולמענם בכל אזור התעשייה, לתמוך בתעשייה קיימת ולהביא מפעלי תעשייה נוספים לעיר.

אזור התעשייה בכרמיאל נגיש דרך כביש 85, כביש ארבע מסלולי ונוח, כעשר דקות נסיעה מהחיבור המתוכנן של כביש 6 עם כביש 85.   בימים אלו החברה הכלכלית ומחלקת ההנדסה של העירייה עובדים על כניסה נוספת מכביש 85 מתוך תוכנית תב"ע חדשה  שתחבר את כביש 85 לאזור התעשייה הצפוני.

בכרמיאל ובאזור כוח אדם זמין ואיכותי לכל צרכי התעשייה. מכללת אורט בראודה בכרמיאל מכשירה מהנדסים בעלי תואר ראשון ושני והנדסאים. בוגרי המכללה מתקבלים בברכה בחברות הי טק, בחברות ביטחוניות מובילות כדוגמת רפא"ל ואלביט ובחברות נוספות.

 

אזור התעשייה של כרמיאל בולט בייחודיות שלו בכל הקשור לחברות המייצרות תוצרת ביטחונית מסווגת  שכן מעל ל 20 חברות כאלו נמצאות באזור ומייצבות אותו כאחד מאזורי התעשייה המתקדמים בארץ בתחום.

העיר נמצאת באזור פיתוח א' בכל הקשור להטבות ממשלתיות שונות

איכות האוויר והנוף הם מהיפים בארץ.    העיר כרמיאל מספקת שירותים מעולים לתושביה. עובדי החברות הגרים בכרמיאל נהנים ממערכת חינוך מעולה, עיר יפיפייה, תרבות ועוד

התעשיינים בכרמיאל נהנים מסיוע פעיל של המערכת עירונית בכל הקשור לעבודה מול העירייה, הממשלה ורשויות נוספות כמו גם פתיחת דלתות כסיוע לתעשיינים

ליווי יזמים ותעשיינים לאורך כל הדרך

צוות החברה הכלכלית והמינהלת  מקבלים את היזם ומלווים אותו משלב התכנון הרעיוני הראשוני של המפעל אותו הוא רוצה להקים , חושבים יחד עימו ומתניעים יחד  מהלך "תיק יזם”- הליך מסודר שמוודא שלבים נכונים וקבועים ומסודרים של תהליך הקצאת קרקע ליזמים המעוניינים להקים את מפעלם כרמיאל.

היזם מקבל ליווח צמוד לאורך כל שלבי הרישום והאישור בוועדות ההקצאה והאיתורים, צוות החכ"ל מלווה שאת היזם בכל ההליך מול משרד הכלכלה ורמ"י ולכשזה מגיע לסיומו בחתימת חוזה פיתוח החכ"ל מקצה איש קשר שילווה את היזם בכל שלבי הליך הבניה והאישורים הכפופים לה.

היזם בנוסף מקבל יעוץ והכוונה דרך מחלקות סיוע במשרד הכלכלה בליווי צמוד של צוות החכ"ל שמכוון אותו למענקים מהמשרדים המתאימים לאותה מטרה .

החברה הכלכלית לכרמיאל היא אחת מהחברות הכלכליות וממנהלות התעשייה היחידות בארץ שמבצעת את כל הליך הפיתוח של המגרשים ואיזור התעשייה בעצמה ללא סיוע של משרדי ממשלה או מוסדות כאלו ואחרים בארץ, כל שלבי הפיתוח,  מהתכנון ועד לביצוע מתבצעים מתוך החברה הכלכלית ומנוהל ומלווה על ידה בכל השלבים.

 

מינהלת התעשייה עובדת בצמוד למחלקות הנדסה ואיכות הסביבה בכל שלבי הליווי של היזמים ובניית מפעלם באזור.

 

איכות סביבה: גוף עירוני, נותן שרותים לכל התעשייה בכל השייך לעמידה בתקני איכות סביבה.

מחלקת איכות סביבה של עיריית כרמיאל ידועה כמי שעובדת עם המפעלים על מנת להבטיח עמידה בתקנים השונים בדרך המהירה תוך פגיעה מינימלית בפעילות העיסקית של המפעל.

מנהל: ששי לוי 04-9085716 נייד: 054-6626739   sasi@karmiel.muni.il