בכרמיאל יש כ- 70 פארקים המפוזרים בכל שכונות העיר השטח הכולל של הגינון האינטנסיבי הוא כ- 1700 דונם דבר חסר תקדים בקרב הרשויות המקומיות בארץ.
הפארקים מהווים ריאה ירוקה המאפשרת לתושבים ליהנות מיופי הטבע.

 

הפארקים המרכזיים בכרמיאל:

 

פארק עדי אלדר למשפחה

פארק עדי אלדר למשפחה הוא חלום שהפך למציאות. הפארק הוקם להנאתם של בני כל הגילאים לחוויה ייחודית שאין שניה לה בישראל. הפארק תוכנן כך שיאפשר בילוי משפחתי חוויתי ייחודי. מתקנים ייחודיים שתוככנו תוך חשיבה על כל פרט מאפשרים מגוון פעילויות מהנות ומאתגרות, בשילוב צמחיה, מים, תנועה וספורט. שעות פעילות הפארק: ימים ב-ה ושבת בין השעות 10:00-20:00, ימי שישי / ערבי חג בין השעות 10:00-16:00, שבת 10:00 – 20:00 יום א' סגור.
הכניסה לפארק חינם. לחלק מהמתקנים נדרש תשלום.

פארק אופירה

הפארק על שמה של אופירה נבון נמצא על ציר שדרות נשיאי ישראל, והוא אחד הפארקים הגדולים בעיר, אשר משתרע על שטח של 70 דונם. הפארק בנוי מכרי דשא גדולים במיוחד ומסביבם חורשות של עצי אורן. במרכזו במה ששימשה בעבר לאירועי יום העצמאות ואחת מבמות פסטיבל המחולות. בנוסף, מוצבים בפארק שני מתקני משחק גדולים. הפארק הוא חלק ממסלול הליכה של כחצי שעה, אשר מתחיל

פארק אלון

הפארק הוותיק ביותר בכרמיאל, קרוי על שמו של יגאל אלון ונמצא במזרח העיר כחלק דרומי של חורשת צה"ל. גן זה נקרא גם "הבוסתן" מפני שהוא התבסס על בוסתן טבעי שהיה במקום. גודלו 30 דונם והוא תוכנן ע"י פרופסור גדעון שריד. לפארק ישנו אופי ים תיכוני, בשילוב עצי בוסתן רבים, שיחי צבר, מדשאות ומגוון של צמחייה ארץ ישראלית. בנוסף, ישנה גת בפארק.

פארק דנוור

​הפארק, אשר נמצא במרכז שכונת מגדים, הוקם כמחווה לשיתוף הפעולה עם העיר התאומה דנוור בארה"ב. במקום ניתן ליהנות ממתקני משחק, פרגולות וצמחייה רבה. ליד הפארק נמצא מרכז חנויות.

פארק המחצבות ע"ש שמעון פרס ז"ל

​בלב ליבה של העיר שוכן אחד הפארקים היפיפיים בארץ – "פארק המחצבות", אשר מעניק חוויית הנאה מושלמת של טבע ונוף גלילי עוצר נשימה. פנינה ירוקה זו, המשתרעת על פני שטח עצום של כ –100 דונם, מציעה שפע של טבע (30,000 צמחים ובהם 3000 עצים שנשתלו במקום), בריכת מים עם צמחים ומפלים, פינות ישיבה מוצלות, אמפיתיאטרון ומצפה "ארבע הרוחות" הצופה על כרמיאל.

פארק מכוש

הפארק נמצא בלב שכונת מכוש, גודלו כ-30 דונם והוא מכיל מתקני משחק, מגרש גלגיליות וגינת תבלינים. על פי התכנון של האדריכל ארני ברנשטיין, אשר עשה שימוש בשטחים טבעיים בלי לפגוע בערכי הטבע, הושאר בפארק קטע טבעי כפי שהייתה הגבעה בעבר. במרחק הליכה מן הפארק בפינת הרחובות נשר ויודפת נמצא מצפור מכוש. מצפור נופי מהיפים בעיר, אשר צופה על נחל חילזון והיישובים

פארק רבין

"פארק רבין", הקרוי על שמו של ראש הממשלה המנוח, תוכנן ע"י האדריכל יהודה פרחי, ומתפרש על שטח של כ -60 דונם. הפארק מציע שפע של אפשרויות בילוי, כגון מתקני משחק, מגרש גלגיליות, מגרש כדור סל, טיילת, מדשאות ופרגולות. בלב הפארק שוכנת "חירבת קב", אתר ארכיאולוגי אפוף קסם עתיק, אשר מקנה חוויה אותנטית ובלתי רגילה של חזרה לעבר הרחוק.